Kirjaudu jäsensivustolle:

  

Salattu kirjautuminen  Unohditko tunnuksesi?

Sukelluskuvaus

Sukeltajaliitto järjestää vuosittain jäsenilleen Sukelluskuvauksen SM-kilpailut. Pohjoismaiden sukellusliitot järjestävät vuosittain PM-kilpailut. Maailmalla järjestetään monenlaisia vedenalaisen valo- ja videokuvan kilpailuja, joihin yleensä voi osallistua kuka tahansa. Sukelluksen kansainvälinen kattojärjestö CMAS järjestää MM-kilpailut, joihin voivat osallistua kansalliset sukellusjärjestöt, jotka ovat CMAS:n valokuvauskomission jäseniä. Sukeltajaliitto ei ole komission jäsen.

Kilpailuja

http://www.epsonredsea.com

Kansainvälinen, isojen palkintojen kilpailu Eilatissa, Israelissa. Useita sarjoja, joista osaan otetaan kuvat paikan päällä ja osaan voi lähettää kuvia kaikkialta maailmasta.

www.underwater-festival.com

Suuri vedenalaisen kuvan kilpailu ja festivaali Marseillessa, Ranskassa. Festivaaleilla on esillä runsaasti sekä elokuvaa että valokuvaa. Kilpailuun voi osallistua kaikkialta maailmasta.

www.vuodenluontokuva.fi

Pohjoismaiden suurin luontokuvakilpailu, johon voi lähettää myös sukelluskuvia. Vuoden 2010 kilpailun voitti ensimmäistä kertaa sukelluskuva, Pekka Tuurin Kohti valoa.